Kalendář událostí

Tajemství Keltů pod dlažbou Prahy
středa, 18. říjen 2017, 19:30

Keltský večer s keltologem Jiřím Waldhauserem a akordeonistou Václavem Veselým (Etc., Irish Dew, Dobrohošť).
Připravil a večerem provází Hynek Žirovnický.

Pozor, změna!

Keltský večer na Starém Městě BUDE, ale máme pro Vás - jak se říká - dvě zprávy:
Ta první, horší, je, že původně pozvaný host archeolog a popularizátor keltologie Jiří Waldhauser bohužel onemocněl a nebude se moct pořadu zúčastnit. Ta druhá, lepší, že mi sám doporučil svého dlouholetého přítele, spisovatele a keltologa Vladimíra Mátla, aby ho protentokrát zastoupil. Původně plánovaný pořad s panem Waldhauserem uskutečníme na počátku příštího roku.
Vladímír Mátl je autorem knih Po stopách Keltů v Čechách, Krajinou druidů aneb Keltové na území Čech a dále autorem nebo spoluautorem dalších publikací o málo známých počátcích naší historie. Popovídáme si společně o příchodu Keltů do Čech, o keltském kalendáři, hlavních svátcích, o druidech a zaostříme hlavně na dobu budování oppid, neboli tzv. Zlatý věk Keltů v Čechách. Projdeme se po několika hradištích, zcela určitě dojde na Závist a Šance.
Děkuji Vám za pochopení a s Vaším dovolením přeju i za Vás panu doktoru Waldhauserovi brzké uzdravení.
Těšíme se zítra na viděnou
Hynek Žirovnický
& Art Space

Děkujeme za podporu

O nás

Zcela unikátní prostor v historickém sklepním prostoru domu v Řetězové ulici na Starém Městě pražském.

Naším cílem a přáním je vytvořit prostor pro setkávání nadaných a tvořivých lidí z různých oborů a generací. Pořádáme koncerty, výstavy, besedy, divadlo, autorská čtení, pořady pro děti, přednášky i workshopy.